Reklam
Reklam

Aras Elektrik Hınıs'ta Keyfe Keder İş Yapıyor

Aras elektrik Dağıtım A.Ş Erzurum İl Müdürlüğü Hınıs’ta yaşanan mağduriyetleri görmezden geliyor.

Aras Elektrik Hınıs'ta Keyfe Keder İş Yapıyor

Aras elektrik Dağıtım A.Ş Erzurum İl Müdürlüğü Hınıs’ta yaşanan mağduriyetleri görmezden geliyor.

Aras Elektrik Hınıs'ta Keyfe Keder İş Yapıyor
Editor: admin
01 Ağustos 2020 - 08:49

Şirket yetkilileri saat 24.00’den sonra oluşan arızlara gece vardiyasında nöbetçi personel olmadığı gerekçesiyle müdahale etmiyor. Özellikle Hınıs Yukarı Kayabaşı Mahallesi'nde son bir aydır rutin olarak sabahın erken saatlerinde kesilen elektrikler mesai başlamdan verilmiyor. Hınıs Gazetesi Haber Servisi olarak konuyu birkaç kez gündeme taşımamıza rağmen yetkililer Hınıslıların sesini duymamak için körler ve sağırları oynuyor.

Otuz bin nüfuslu bir ilçede merkez ve mahallelerde saat 24’ten sonra oluşan arızalara müdahale etmeyerek insanları mağdur eden Aras Elektrik Dağıtım A.Ş Erzurum İl Müdürlüğü yetkililerinin ilçede gece vardiyasında personel bulundurmamasının anlaşılır bir tarafı yoktur.

Sayın Şirket yetkilileri; bu ilçe emin olunuz ki zannettiğiniz kadar sahipsiz değildir. Her kes sussa da Hınıs Gazetesi bu ilçenin haklarını sonuna kadar arayacaktır. Aras Elektrik A.Ş Erzurum İl Müdürlüğü şunu bilmelidir ki; elektrik arızasını gidermek bir lütuf değil mecburiyettir. Gece veya gündüz, günün herhangi bir saatinde oluşan arızaya anında müdahale edilmelidir. Elektrik faturasının son ödeme günü geçtiğinde vatandaşın elektriğini kesip , açma –kapama adı altında para almasını biliyorsanız arızalara da anında müdahale etmek zorundasınız. İnsanların gece kesilen elektriğin gelmesi için sabah mesainin başlamasını beklemek gibi bir mecburiyetleri yoktur. Gelişmiş veya gelişmekte olan bir ülkede Hınıslılara yaşatılan bu tablo tam anlamıyla vurdumduymazlıktır.
 
Hınıs Gazetesi Haber Servisi olarak konu ile alakalı tüm yetkilileri göreve davet ediyoruz. Aras Elektrik Dağıtım A.Ş Hınıs İlçe Müdürlüğü’nde arızalara müdahale etmek için gece vardiyası oluşturulmalıdır. Bu vurdumduymazlık artık son bulmalıdır.

Yapılacak tek şey mevcut personel yetersiz ise iki veya üç personel istihdam etmektir.Milyonlarca lira geliri olan bir şirket için bu çok fazla bir külfet oluşturmasa gerek..Bunu yaparak Aras Elektrik Dağıtım A.Ş Hınıs İlçe Müdürlüğü bünyesinde  çalışan memleketin çocuklarını vatandaşlara dert anlatmaktan (Anlatamamaktan)da kurtarmış olursunuz.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum