Reklam
Reklam

CHP'li Belediye Başkanlarından 6 Maddelik Deklarasyon!

6 maddelik deklarasyon yayınlayan CHP'li belediye başkanları "Önümüze çıkarılan engelleri halkımızın vicdanına bırakarak, sosyal belediyecilik anlayışıyla görevimize devam edeceğiz" ifadelerine yer verdi.

CHP'li Belediye Başkanlarından 6 Maddelik Deklarasyon!

6 maddelik deklarasyon yayınlayan CHP'li belediye başkanları "Önümüze çıkarılan engelleri halkımızın vicdanına bırakarak, sosyal belediyecilik anlayışıyla görevimize devam edeceğiz" ifadelerine yer verdi.

CHP'li Belediye Başkanlarından 6 Maddelik Deklarasyon!
Editor: admin
30 Nisan 2020 - 18:37

Geçtiğimiz haftalarda koronavirüsle mücadele kapsamında yaptıkları kampanya ve çalışmalarda hükümetle karşı karşıya gelen CHP'li belediye başkanları kamuoyuna hitaben 6 maddeden oluşan deklarasyon yayımladı.

"Bizler yasalara ve halkın vicdanına dayanarak görevlerini yerine getirmeye çalışan belediye başkanlarıyız." denilen deklarasyonda "Hedefimiz halka hizmet yanında hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği ve her vatandaşın huzurlu olduğu bir beldeyi var etmektir" ifadeleri kullanıldı.

6 maddelik deklarasyon şöyle:

Bizler; Cumhuriyet Halk Partisi belediye başkanları olarak:

- Halkımızın teveccühüyle seçildiğimiz günden itibaren parti rozetlerini bir yana koyarak tüm belde halkını hiçbir ayırım yapmadan kucakladık, görevimizi bu anlayışla yapmaya devam ediyoruz.

- Covid-19 salgını sonrasında, yasaların bize yüklediği sorumluluklar çerçevesinde belde halkının salgından korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösterdik ve göstermeye de devam ediyoruz. Örneğin, huzurevlerinin, ibadet yerlerinin, kadın sığınma evlerinin, vb. dezenfeksiyonunu ivedilikle yaptık. Bu bağlamda kamu kurum ve kuruluşlarının talepleri doğrultusunda yapmamızı istedikleri çalışmaları da ivedilikle yerine getirdik ve getirmeye de devam ediyoruz.

- Covid-19 salgını ile mücadeleyi bir toplumsal mücadele olarak gördük. Dolayısıyla merkezi yönetimle yerel yönetimlerin uyum içinde çalışmalarının ne kadar hayati olduğunu biliyoruz. Uyum içinde bir çalışmanın hem Türkiye’ye hem de görev yaptığımız beldeye artıları olacağının da bilincindeyiz.

- Bu süreçte zaman zaman engellenmemize rağmen, azim ve kararlılıkla sorunları aşmaya çalışıyoruz… Evine gidemeyen sağlık personelinden, işyeri kapandığı için gelirden yoksun olan esnafa, ihtiyaç sahibi ailelerden, evde bakım hizmeti verdiğimiz 65 yaş üstü vatandaşlarımıza kadar herkesin sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Bu bağlamda hiçbir engeli gerekçe olarak kullanmadık ve kullanmayacağız da… Çünkü bizim halkımıza tarafsız hizmet etme sözümüz var.

- İçinde bulunduğumuz mübarek ramazan ayında, halkımıza sevgiyle saygıyla bakacak ve tüm sorunlarıyla ilgilenmeye devam edeceğiz. Her ne kadar yıllardır ihtiyaç sahibi ailelere verdiğimiz sıcak yemeğin kesilmesi için bazı belediyelerimizin banka hesapları bloke edilmişse de bizler bu engeli de kendi imkânlarımızla aştık.

- Öte yandan, vatandaşlarımızın ihtiyaç sahibi ailelere yardım yapmak için belediyelerimizin banka hesaplarına yatırdıkları bağışların bloke edilmesiyle ilgili yasal yollara başvurduğumuzu da kamuoyunun bilgisine sunmak isteriz.
Kaynak:İnternethaber

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Kadim Taşbilek
    3 ay önce
    32 yıldır İstanbul da yaşıyorum ilk olarak büyük şehir belediye si siyasi görüş gözetmeden her vatandaşa ulaşmak için çalışmalar sürdürülmektedir bu korona virüsündeki kötü günler de topluma nasıl yardım edileceğini bilen çalışmalar yürütmektedir ler benden beyoğlu da bu duruma şahştimdir