Reklam
Reklam

E Ticarette Herkese Ekmek Var !

Çok yeni ve farklı bir E-Ticaret projesi ile kapılarını açan tr4u.net sitesinin Genel Müdürü Alptekin Aydoğan böyle diyor ; ‘’E-Ticarette Herkese Ekmek Var’’ . Ticari faaliyeti olsun ya da olmasın, işyeri sahibi, üretici, tüccar, ev kadını, öğrenci ya da karantina nedeniyle işsiz kalmış evinden çıkamayan insanların bile kolayca para kazanabileceği bir model geliştirdiklerini belirten Aydoğan, projenin ayrıntılarını haberimizde anlattı.

E Ticarette Herkese Ekmek Var !

Çok yeni ve farklı bir E-Ticaret projesi ile kapılarını açan tr4u.net sitesinin Genel Müdürü Alptekin Aydoğan böyle diyor ; ‘’E-Ticarette Herkese Ekmek Var’’ . Ticari faaliyeti olsun ya da olmasın, işyeri sahibi, üretici, tüccar, ev kadını, öğrenci ya da karantina nedeniyle işsiz kalmış evinden çıkamayan insanların bile kolayca para kazanabileceği bir model geliştirdiklerini belirten Aydoğan, projenin ayrıntılarını haberimizde anlattı.

E Ticarette Herkese Ekmek Var !
Editor: admin
02 Mayıs 2020 - 18:07

Çok yeni ve farklı bir projeyle e-ticaret sektörüne giriş yapan tr4u.net sitesinin genel müdürü Aydoğan projenin ayrıntılarını şöyle anlattı.

*

Tr4u.net’i nasıl tarif edersiniz?

E-Ticaret dünyasında çok sayıda iş modeli var ve bunlara her gün yenileri ekleniyor. Bunların en başında da ürün ve hizmet satışları ile ilan siteleri geliyor. Tüketiciler aradıkları ürün yada hizmetleri aynı yerde bulmayı arzu ediyor. AVM lerin de kuruluş amacı bu değil mi? İnsanlar alışveriş yaptığı mekanda yemek yemeyi, yada sinemaya gitmeyi de arzu ediyor. Biz de Türkiye’nin ilk dijital AVM’si olalım dedik ve tr4u.net i geliştirdik. Tr4u.net’te ürün, hizmet ve ilanlar bir arada bulunuyor.

*

E Ticaret te oldukça fazla proje ve rekabet te var. Sizin sunduğunuz fark nedir?

Ürün ya da hizmet olsun, ticaretin iki ana unsuru var. Alıcı ve satıcı. Alıcı uygun fiyat, kaliteli hizmet ve ilgi bekliyor. Bunlar zaten olmazsa olmaz. Yani bu kısımda diğer sitelerden bir farkımız yok. Ancak satıcı tarafında çok iyi plan yaptık. Satıcının memnun olmadığı, kazanamadığı, evini geçindiremediği yerde tüketiciyi de memnun etmesi çok zor. Onun için satıcı tarafında neler yapmamız lazım derken, neler yapmamamız lazım listesi de hazırladık. 

*

Örneğin ;

- Komisyon oranlarımızı çok düşük tuttuk. Piyasada 20, 25 gibi oranlar konuşulurken, biz 5, 4 ve 3 gibi üç ayrı komisyon oranı belirledik. 2021 yılına kadar en yüksek komisyon oranımız 5 olacak. Satıcının planına, kapasitesine, bizim de ürüne inanmamız halide bu oran 3'e  kadar düşecek.

- Komisyon dışında ekstra hiçbir ödeme, kampanya katılım bedeli, hizmet bedeli, kargo katılım bedeli, ceza vs hiçbir ödeme yok. Satıcı aldığını, sattığını, ödediği komisyonu ve kazancını şeffaf ve çok net biçimde bilecek.

- Satıcıları zorlayan bir diğer konu da ödeme vadeleri. Biz bu konuda BDDK lisanslı İyzico pazaryeri ödeme altyapısı ile anlaştık. Ödemeler tüketiciden tahsil edilip her Çarşamba günü satıcının hesabına doğrudan ödeniyor. Biz satıcının parasını hiçbir şekilde bloke etmiyoruz. Ödeme kuruluşu tahsilatı doğrudan satıcıya yapıyor.

- Tabi en önemli farklarımızdan biri de adımızda gizli. Tr4u, ‘’Turkey For You’’  sloganımızın kısaltmasıdır. Hedefimiz, kaliteli ve ucuz Türk Malı ürünleri dünya pazarına sunmak. İnşallah bu korona faciasının bitimi ve kargo sisteminin düzene girmesi ile tüm dünyada reklamlarımız yer alacak. Satıcılarımız ürünlerini dünyanın her noktasından tüketicilere perakende olarak satabilecek.

- Hizmet sektörüne gelince, AVM mantığından yola çıkarak bir yol izledik. Bir AVM de bulunan restoran, dışarıdan gelen müşterilerden çok AVM personelinden kazanıyor. Yani aslında her AVM nin içinde kendi eko sistemi var. Hizmet satıcıları da bu kategorimizde kahvaltı menüsü, otel konaklaması, eğitim, sinema, konser, tiyatro bileti gibi pek çok ürününü satabilecek.

*

Tr4u.net sitesinde mağaza açıp satışa başlamak için tıklayın

*

Peki, ürün ya da hizmet satıcılarından bahsettiniz. E ticareti bilmeyen sıradan insanlar nasıl para kazanacak?

Normal de E Ticaret bilgi gerektiren, satabileceğiniz bir ürün ya da hizmetinizin ve oldukça yüklü bir sermayenizin olması gerek bir iş.

Devletimiz bu konuda gerekli tüm kolaylıkları sağlıyor. Örneğin, ev hanımları bağlı bulundukları vergi dairelerine giderek vergi muafiyet belgesi alabiliyor. Bu şekilde tr4u.net te bir mağaza açıp evde ürettiklerini kolayca satabilirler. Tabi herkes bir şeyler üretemeyebilir.  Ancak biz, satış ortaklığı ile bunlara sahip olmayanlarında kazanabileceği bir yöntem geliştirdik.

*

Kişinin bir bilgisayarı, tableti ya da sadece bir akıllı telefonu olması yeterli. Tr4u.net satış ortaklığına ücretsiz olarak üye olup, sistemdeki kampanyaları başkalarına tavsiye ederek çok rahat bir şekilde kolayca para kazanabilirler. Sistemde satıcıların oluşturduğu kampanyaları sosyal medya hesaplarında paylaşabilir, yakınlarına mesaj ya da mail olarak atabilirler. Yapılan paylaşımlara tıklayarak satın alma gerçekleşirse sistem otomatik olarak kampanya komisyonunu kişinin hesabına yüklüyor. İşsiz olan, ek işe ihtiyacı olan, öğrenci, yeni bebeği olmuş ve çalışamayan bir anne gibi birçok insan satış ortaklığı sistemimizi kullanarak kolayca para kazanabilir.

Tr4u.net satış ortaklığı programına ücretsiz kayıt için tıklayın

YORUMLAR

  • 0 Yorum