Reklam
Reklam

Hınıs'a Verilen O Söz Güncellendi!

Son on yıldır Hınıs'a yapılması düşünülen yatırım için yeniden söz verildi.

Hınıs'a Verilen O Söz Güncellendi!

Son on yıldır Hınıs'a yapılması düşünülen yatırım için yeniden söz verildi.

Hınıs'a Verilen O Söz Güncellendi!
Editor: admin
30 Kasım 2019 - 07:33

Yıllardır Hınıs Kapalı Cezaevi'nin yetersizliği ve eski bina olması nedeniyle yerine daha büyük ve standartlara uygun bir cezaevinin yapılacağı konuşuluyordu.Bundan bir kaç ay önce Hınıs Kapalı Cezaevi'nin kapanacağı ve mahkumların Patnos'a nakledileceği neredeyse kesinleşmişti.Neyse ki konuya duyarsız kalmayan bir kaç kişinin girişimiyle verilen karardan geri adım atılmış ve Hınıs Cezaevi'nin kapanması engellenmişti.

Cezaevinin kapanmayacağı müjdesini veren siyasiler bununla yetinmemiş aynı zamanda Hınıs ilçemize yeni bir cezaevi yapılacağı müjdesini vermişti.Aradan geçen zaman zarfında konu hakkında hiç bir gelişme olmamışken verilen söz bir başka siyasi tarafından güncellendi.

Bir dizi temaslar için Erzurum'da bulunan Adalet Bakanı Sayın Abdulhamit GÜL'ün Hınıs'a yeni bir cezaevi yapılacağı sözünü verdiği belirtildi.

Ancak Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Adalet Bakanlığının Bütçesi görüşülüp onaylandı.Hınıs Kapalı Cezaevi 'nin projesi dahi yapılmamışken bütçe görüşmelerinden sonra verilen bu sözün Hınıs Kapalı Cezaevi'nin bir sonraki yıllarda mı yapılacağı sorusunu akıllara getirdi.
.
Hınıs Kapalı Cezaevi'nin yanısıra 2018 ve 2019 Yılı içerisinde projelendirilen ve yapımına başlanacağı belirtilen Hınıs Adliye Sarayı ve Hükumet Konağı'nın akibetinin ne olduğunu merak eden Hınıslılar bu yatırımlar hakkında da bilgilendirilmek istiyor.

 Ve şu sorulara cevap bekliyor:

Hınıs Adalet Sarayı ,Hükumet Konağı ve Hınıs Kapalı Cezaevi prjeleri için bütçeden pay ayrılmışmıdır?

İlgili yatırımların yapılacağı yerlerde yer tahsisi yapılmışmıdır?

Projelerin 2020 yılında temeli atılacakmıdır?
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yatırım
    6 ay önce
    Admin:Toplumu bilgilendirici mahiyetteki yorumlarınızı gerçek isminiz ile yapınız.Aksi taktirde yorumunuz onaylanmayacaktır. İlginize teşekkür ederiz.