Reklam
Reklam

Hınıs'a Verilen Sözler Bir Başka Bahara mı Kaldı?

Hınıs'a verilen sözler havada kaldı.

Hınıs'a Verilen Sözler Bir Başka Bahara mı Kaldı?

Hınıs'a verilen sözler havada kaldı.

Hınıs'a Verilen Sözler Bir Başka Bahara mı Kaldı?
Editor: admin
23 Ocak 2022 - 05:48

Uzun yıllardır Hınıslı siyasilerin ve Ankara'da Erzurum'u temsil eden siyasetçilerimizin ağızlarına pelesenk ettikleri ve defalarca MÜJDE diye duyurulan birçok yatırım projesi sözde kaldı.HINIS GAZETESİ HABER SERVİSİ olarak sürekli gündemde tuttuğumuz  Hınıs'ın acil ihtiyacı olan yatırımlar  için verilen sözleri müjde diye haberleştirip  okurlarımızla paylaştık.Ancak aradan geçen zaman zarfında hayata geçirilen hiç bir projenin olmayışı tüm Hınıslıları olduğu gibi bizleri de derinden üzmüştür.

Biraz hafızalarımızı zorlayıp Hınıs'a verilen sözler nelerdi gözden geçirelim.

PALANDÖKEN TÜNELİ (HINIS-TEKMAN TÜNELİ) 

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN  Erzurum Mitinginde bizzat kendisi Palandöken Tünelinin yapılması için  yetkililere talimat vermiştir. Yine Erzurum Milletvekilimiz Sayın Zehra TAŞKESENLİOĞLU  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil KARAİSMAİLOĞLU'nun Erzurum ziyaretinde Palandöken Tüneli'nin 2021 programına alınacağı yönünde verdiği sözü sosyal medya hesabından paylaşmıştır.(konu hakkında Sayın vekil Sayın Bakanın  MÜJDE verdiğini twitter sayfasından paylaşmıştır.)Geçmiş dönemlerde seçim meydanlarında  bu konuda yapılan konuşmalarda defaten onlarca söz verilmesine rağmen halen bir girişimde bulunulmamıştır. Cumhurbaşkanımız ve Ak Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'nın vermiş olduğu talimatı kim veya kimler neden yerine getirmemiştir?Gerçekten merak edilen bir soru olarak karşımızda duruyor.

HINIS KAPALI CEZAEVİ

2019 Yılında ilçede bulunan mevcut cezaevinin kapanmasına ramak kala yapılan görüşmeler sonucu cezaevi kapatılmamış, sadece bununla yetinmeyen siyasiler Hınıs'a yeni bir Cezaevi yapılacağı müjdesini vermişlerdi.2019 yılında bir dizi temaslar için Erzurum'da bulunan Adalet Bakanı Sayın Abdulhamit GÜL'ün Hınıs'a yeni bir cezaevi yapılacağı sözü yine ilçe halkını umutlandırıp, sevince boğmuştu. Ancak aradan geçen zaman zarfında bu konuda herhangi bir adım atılmadı.


HINIS ADLİYE SARAYI-HINIS HÜKUMET KONAĞI

Erzurum'un en büyük ilçelerinden olan Hınıs'ın Adliye binası yılların sorunu olarak karşımızda duruyor.Mevcut bina deprem testinden geçmediğinden boşaltılmış olup, Kaymakamlık,Nüfus,Maliye gibi diğer kurumlar binayı boşaltmış iken Adliye çalışanları ve Mahkemeler halen bu binada faaliyetlerine devam etmektedir.2018 ve 2019 Yılı içerisinde projelendirilen ve yapımına başlanacağı belirtilen Hınıs Adliye Sarayı ve Hükümet Konağı'nın aradan geçen zaman zarfında neden yapılmadığı merak konusu olmaya devam ediyor.

HINIS ÖĞRENCİ YURDU

Atatürk Üniversitesi Hınıs Meslek Yüksekokulu bünyesinde yeni açılan bölümler ilçede bulunan Yüksekokulun öğrenci sayısında artış sağlamıştır. Yüksekokula bu denli rağbet olması ilçe için bir kazanım olmuştur. İlçeye  sosyal ve ekonomik anlamda katma değer katan Hınıs Meslek Yüksekokulu'nun yurt sorunu nispeten devam etmektedir. Bir hemşehrimizin bu bağlamda ilçeye bir öğrenci yurdu yapacağına dair vermiş olduğu söz halen yerine getirlmemiştir. ( BU KONUYU AYRICA GÜNDEME TAŞIYACAĞIZ) Gerek özel sektör, gerek bakanlık nezdinde ilçeye bir öğrenci yurdu yapılması aciliyet arz etmektedir.

Tüm bu söylemler ve verilen sözlere bu yıl muhtemelen yenileri eklenecektir.Ki;​​​​​​haber sitemize ulaşan bilgilere göre bahse konu yatırımlardan birkaçının 2022 yılında hayata geçirileceği belirtilmiştir.

Haber sitesi olarak soruyoruz; daha önceden verilen ve yerine getirilmeyen sözler bu yıl yerine getirilecek midir?

Bu projelerden hangisi veya hangileri 2022 yılı bütçesinde ele alınmıştır.?

2022 Yılı bütçesinde görüşülmeyen ancak bakanlık nezdinde yapılacağı taahhüt edilen proje var mıdır?

2022 Yılında verilen sözler yine güncellenip ileriki yıllara mı havale edilecektir?


EDİTÖRÜN NOTU:
Peki bu yatırımlar neden hayata geçirilemiyor?Eksiğimiz nedir? 

Kamuoyu oluşturmak mı? Hınıs'ta yeterince oluşturuluyor.

Siyasiler mi? Milletvekili,Senetör,Bakan çıkarmış bir ilçeyiz..İlçe Başkanı,Belediye Başkanı,İl Yönetim kurulu üyesi ne ararsak var..

Muhalefet Parti eksikliği mi? Bütün partilerin ilçede teşkilatları var..

Bürokratların duyarsızlığı mı? Bürokratlar çırpınmaktan bi-hal oldular..

Kanaat önderlerimiz mi yok? Fazlasıyla var..

Gerisi mi?

Birlik ve beraberlik ..İşte bu maalesef yok.. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum