Reklam
Reklam

Hınıs Dernek Başkanları Feryat Figan Ediyor..

Hınıs Gazetesi-Trmedya Haber Sitelerinin bu haftaki canlı yayın konukları Bursa ve İstanbul Hınıslılar Dernek Başkanlarımız oldu.

Hınıs Dernek Başkanları Feryat Figan Ediyor..

Hınıs Gazetesi-Trmedya Haber Sitelerinin bu haftaki canlı yayın konukları Bursa ve İstanbul Hınıslılar Dernek Başkanlarımız oldu.

Hınıs Dernek Başkanları Feryat Figan Ediyor..
Editor: admin
11 Haziran 2020 - 09:05

Bursa Dernek Başkanlarımız Hasan DOĞAN ve Kutbettin CANTAV, İstanbul Hınıslılar Dernek Başkanı Yavuz ARAS canlı yayında derneklerinin işleyişini ve projelerini anlattılar. Üç dernek başkanımızın ortak serzenişi ise birlik beraberliğin tüm çabalara rağmen sağlanamaması oldu. Canlı yayınlarda İstanbul ve Bursa gibi büyükşehirlerde on binlerce Hınıslının yaşamasına rağmen derneklerin etkinliklerine katılımın çok az olduğu, derneklere maddi desteğin yapılmadığı dile getirildi.
Her üç Başkanda derneklerinin maddi anlamda ciddi sıkıntılar yaşadığını zor şartlarda derneklerini ayakta tutmaya çalıştıklarını belirttiler.

EDİTÖR GÖRÜŞÜ

Saygıdeğer Dernek Başkanlarımız;

Dernekçilik gönül işidir. Geçmişte Hınıs’ın adını kullanarak Dernekleri Siyasi arenaya çıkmak için merdiven olarak kullanan Başkanlar Hınıslı hemşerilerimizin derneklere olan güvenini sarsmıştır. Hınıslılar aktif bir şekilde organizasyonlar düzenleyen, Hınıslılara her türlü yardımda bulunan, düğünde, cenazede kendilerini yalnız bırakmayan, Hınıs merkez ve Mahallelerinin tümünü temsil eden ve kısacası Hınıslı hemşehrilerimizi  hizmet konusunda inandıran tüm derneklere ve başkanlarına ellerinden gelen yardımı yapacaktır. Çeşitli sebeplerle yapılan toplantılarda konuşulan konular dedikodudan arınmış sadece ve sadece bulunduğu ildeki Hınıslılara hizmeti konu edinirse Hınıslılar bu derneklerimize her türlü desteğini verecektir.

Saygıdeğer Hınıslı Hemşerilerimiz;

Dernek Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri bireysel olarak derneklerin yükünü taşımakta zorlanırlar. Maddi destek alamayan dernekler yapacakları organizasyon, etkinlik ve projeleri hayata geçiremezler. Hemşerilerimizin derneklere destek verip sonrasında verdikleri maddi desteğin hesabını sorabilmeleri, birey olarak onları denetlemeleri şeffaf katılımcı bir ortamın oluşturulması derneklerin uzun vadede büyümesinin yolunu açacaktır. Destek vermeden derneklerden proje beklemek çokta anlaşılır bir durum değildir.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum