Reklam
Reklam

Hınıs'ta Muhalefet Partilerinin Sadece Tabelaları Var

Hınıs’ta yakın zamanda kurulan siyasi partilerin ilçe teşkilatlarıyla beraber ilçedeki siyasi parti teşkilat sayı on civarında oldu..

Hınıs'ta Muhalefet Partilerinin Sadece Tabelaları Var

Hınıs’ta yakın zamanda kurulan siyasi partilerin ilçe teşkilatlarıyla beraber ilçedeki siyasi parti teşkilat sayı on civarında oldu..

Hınıs'ta Muhalefet Partilerinin Sadece Tabelaları Var
Editor: admin
11 Şubat 2021 - 19:04

Muhalefet parti temsilcileri parti tabelalarını asıp isimlerinin baş kısmına başkan ibaresini yazdıktan sonra sırra kadem basıyorlar.
Adı üzerinde muhalefet..
Ancak muhalefet parti temsilcileri suskunları oynayarak yapılması gereken muhalefetin halk tarafından  yapmasını bekliyorlar..Muhalefet parti temsilcilerinin içerisinde elbette ki ilçe halkı için çabalayan bir iki isimde var.Örneğin ihtiyaç sahibi ailelere çeşitli yardımlar yapanlar oluyor.Ancak muhalefetin asli görevi bu değildir.Halkın sorunlarını dile getirmek onların sesi olmak konuşulmayanları konuşmak muhalefetin asli görevidir.
Yakın zamanda başarılı olmasına rağmen Hınıs Milli Eğitim Müdürü Temel Bahadır ÖZER görevinden istifa etmek zorunda kaldı. Hınıs halkı topyekun kararın yanlış olduğunu feryat figan dile getirirken muhalefet parti temsilcilerinden tek bir ses çıkmadı.
Grup yollarının yapılmamasından dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza sosyal medyadan yalvaran bir muhtarın sesine ses olmadılar.
Hınıs’ın imar sorununu dile getiren tek bir muhalefet parti temsilcisi olmadı.
Uzaktan eğitimde derslere girmek için kar ve tipide mahallenin en yüksek tepesine çıkmak zorunda kalan çocukların sorunlarını görmezden geldiler.
Kısacası Hınıs’ta muhalefet kendine muhalif.
Ya da Hınıs'ın sorunlarından bilhaberler.
Muhalefet parti temsilcileri görmüyor,duymuyor,bilmiyor.
E kolay gelsin ne diyelim.
Böyle muhalefet her eve lazım ..
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • AHMET GÜZELBABA
    1 yıl önce
    Evet tamamen olmasa da kısmen size katılıyorum.Eleştiri olmaz ise yanlışlarda doğru gibi görülür.Muhalefette sessiz kalır veya eleştiri yapmaz ise mevcut iktidarda her şey yolundaymış gibi çalışmaz veya yanlışlıklar zincirine halka eklemeye devam eder.Ancak şahsım adına yazayım kendim az veya çok siyasi tecrübem olsa da Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) yeni kuruldu.İlçe başkanlığı da yaklaşık 5 ay önce tarafıma verildi.5 ay içerisinde yönetimimi oluşturdum.Kongremizi yaptık iki defa da esnaflarımızı ziyaret ettik sorunları gördük.Fazlaca dile getirmiyoruz,kendimizi muhalefete alıştırmıyoruz.İlk seçimde iktidar olup sorunları biz çözeceğiz.Mevcut iktidarında metal yorgunluğu ortada.Türkiye nin ve Hınıs ın DEVA ya ihtiyacı var.Bizimde Türkiye ve Hınıs a ihtiyacımız var.Muhalefet olmaya niyetimiz olmadığı için sadece sorunları takip ediyoruz.Yazımı eleştirenler olacak.Hayal görmüyoruz.İlk seçimde halkımızla birlikte iktidar olacağız.Saygılarımla... Deva Partisi Hınıs İlçe Başkanlığı