Reklam

Hınıslı İlçe Başkanı İstifa Etti

CHP Beyoğlu Gençlik Kolları Başkanı Atakan Taşbilek, görevinden istifa etti. Taşbilek, istifasını çok sert sözlerle duyurdu.

Hınıslı İlçe Başkanı İstifa Etti

CHP Beyoğlu Gençlik Kolları Başkanı Atakan Taşbilek, görevinden istifa etti. Taşbilek, istifasını çok sert sözlerle duyurdu.

Hınıslı İlçe Başkanı İstifa Etti
Editor: admin
04 Mart 2019 - 16:15

Taşbilek istifa açıklamasında hem CHP Gençlik Kolları Genel Başkanına hem Beyoğlu İlçe Başkanına verdi veriştirdi.

İşte o açıklama:

Kamuoyuna;

Belediye başkan adaylarının belirlenmesinin ardından ilçe seçim kuruluna verilecek meclis üyesi adayları da belli oldu. Kendi ilçemde 5 genç aday adayı arkadaşımın listede yer bulmasına sevinirken, Türkiye geneline baktığımda ise tam tersi olduğunu görüyorum. 

Geçmişte barikat kurup bozuk düzene sokakta mücadele eden,kontrgerillalar, askerler tarafından kurşunlanarak katledilen, darbeci generallerin dar ağacına gönderdiği, ülke yönetiminde söz hakkı olan, Türkiye siyaseti denilince ilk akla gelen örgütlü gençlik, son genel ve yerel seçim listeleri göze alındığında koltuk seviciler, rantçılar, kongre ve kurultay hesabı yapanlar tarafından tehdit olarak görülmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti'ni içinde bulunduğu durumdan kurtacak tek parti CHP iken, parti içindeki, görevini hizmet amacı değil geçim aracı olarak gören çetelerin statüko uğruna kendi yağverlerini bir yerlere getirme çabası yüzünden hem kendi seçmeninden hem de diğer parti seçmenlerinden tepki alarak Türkiye Cumhuriyeti'ni AKP'ye peşkeş çekmişlerdir.

Gençlik kotasını %20ye çıkartık diye kendisini ilk kurşunu atıp Kurtuluş Mücadelesini başlatan Hasan Tahsin zanneden, kotanın uygulanmayışına karşı bir açıklama yapma ihtiyacı bile duymayan Gençlik kolu genel başkanını ve bir anlamda görevleri gençliğin temsiliyeti iken kendi temsiliyeti için çaba sarfeden yardımcılarını, İl başkanları ve yönetim kurulunu, ilçe başkanları ve yönetim kurullarımızı kotanın uygulanmadığı bu süreçte gerekeni yapmaya yani istifa etmeye davet ediyorum.

Kendi ilçem Beyoğlu'nda gençliği ayak takımı olarak gören, süreçlerde devre dışı bırakıp dar kadroyla süreci idare etmeye çalışan, başaramayınca ise suçu başkalarına atan, adeta Beyoğlu’na monarşiyi getirip kendisini de Beyoğlu monarkı ilan eden ilçe başkanına karşın aday adayı olan tüm arkadaşlarımın listede yer bulmasına rağmen (2 isim seçilecek yerden) İSYAN ATEŞİNİ YAKIYOR, yürütmekte olduğum Cumhuriyeti Halk Partisi Beyoğlu Gençlik Kolu Başkanlığı görevimden istifa ediyorum.

Kaynak:Yeni Soluk


YORUMLAR

  • 0 Yorum