Reklam
Reklam

Hınıslılar Behçet KIRDAĞ'dan Haber Bekliyor.

Hınıs Gazetesi-Trmedya ortak canlı yayınına katılarak Kırdağ Şirketler Grubu adına ilçeye öğrenci yurdu yapacağı sözünü veren Hınıslı işadamı Behçet KIRDAĞ'dan ses seda yok.

Hınıslılar Behçet KIRDAĞ'dan Haber Bekliyor.

Hınıs Gazetesi-Trmedya ortak canlı yayınına katılarak Kırdağ Şirketler Grubu adına ilçeye öğrenci yurdu yapacağı sözünü veren Hınıslı işadamı Behçet KIRDAĞ'dan ses seda yok.

Hınıslılar Behçet KIRDAĞ'dan Haber Bekliyor.
Editor: admin
22 Şubat 2022 - 07:13

          Hınıslı işadamımız Kırdağ Şirketler Grubu Yönetim kurulu üyesi Behçet KIRDAĞ Hınıs Gazetesi -Trmedya canlı yayınına katılıp  doğup büyüdüğü yer olan Hınıs'a vefa borcunu ödemek adına ilçede acil ihtiyaç duyulan Kız Öğrenci Yurdunu yapacağı sözünü vermişti.Tüm Hınıslıların bu vaat karşısında taktir ettiği Behçet KIRDAĞ'ın aradan geçen zaman zarfında vermiş olduğu sözü yerine getirmemesi ilçede tepkilere neden oldu. Hınıs Kaymakamlığı ve  Hınıs Belediye Başkanlığı Hınıslı işadamına her türlü desteği vereceklerini beyan etmelerine rağmen,milletvekilleri ve diğer siyasilerin arayıp tebrik yağmuruna tuttuğu  Behçet KIRDAĞ'ın  vaad ettiği öğrenci yurdunu bugüne kadar yapmaması ilçede merak  konusu oldu.

Hınıs Gazetesi Haber Servisi olarak yapmış olduğumuz araştırma sonucunda;Hınıs Belediye Başkanlığı ve yetkililerin Sayın KIRDAĞ ile yaptığı  görüşmeler sonucunda  işin protokol imzalama aşamasına geldiği ancak Behçet KIRDAĞ'ın protokol imzalamaya gelmediği dile getiriliyor.

Konuya ilişkin Hınıs Gazetesi Yönetim Kurulu olarak  Sayın KIRDAĞ ile yaptığımız görüşmede de Behçet KIRDAĞ verilen sözden geri adım atmadığını ve vaad edilen projenin hayata geçirileceğini belirtti.

Şimdiii.
Hemşehrimiz Behçet KIRDAĞ yapacağım diyor ,Hınıs Belediyesi ve yetkililer  üzerimize ne düşer ise yardımcı oluruz diyorlar.. O halde sorun ne? İşte bizde bunun cevabını arıyoruz.

Kıymetli  hemşehrimiz Behçet KIRDAĞ, öncelikle şunu belirtelim ki:tabiki Hınıs'a böyle bir yatırım yapmak gibi bir mecburiyetiniz yoktur.Vefa ,memleket özlemi gereği gönlünüzü ortaya koydunuz.Bu bağlamda size ilçe adına teşekkür ediyoruz.Ancak bir söz verdiniz ve buradaki öğrencilere umut oldunuz.Size yakışan verdiğiniz sözün arkasında durmaktır.Kişisel görüşümüz Kıymetli hemşehrimiz bizleri yanıltmayacak ve verdiği sözü yerine getirecektir..

Aradan geçen iki yıla rağmen sözü verilen Öğrenci Yurdu yapılmadı.

Peki sorun nerede bu öğrenci yurdu neden yapılmadı..Yapılmıyor?

Sayın Behçet KIRDAĞ'a soruyoruz..

1-)  Sayın Behçet KIRDAĞ canlı yayınımızda verdiğiniz söz halen geçerli midir?
         
2-)  Vaad ettiğiniz projenin bugüne kadar hayata geçmemesinde önünüze herhangi bir engel çıkmışmıdır?
       
 3-)  Canlı yayınımızda Üniversite öğrencilerimizin kullanacağı "Kız Öğrenci Yurdu" projenizden vazgeçip Hınıs'a bir okul yapmayı düşündüğünüz doğrumudur? Doğru ise ne zaman yapacaksınız?
         
4-)  Hınıs'ta  projenizin hayata geçmemesi için ilçede size sorun çıkaran kurum veya kişiler olmuş mudur?
       
       
 5-)  En önemli soru siz bu sözünüzü 2022 yılında yerine getirecekmisiniz? 

          Hınıs Belediye Başkanı Sayın Erdoğan EREN;

         
1-) Hınıslı işadamımız Sayın Behçet KIRDAĞ ile yaptığınız görüşmelerde yer konusunda kendisine yardımcı olacağınızı söylediniz mi?

       
2-) Canlı yayınımızda verilen sözün yerine gelmesi için ne gibi yardımlarda bulunacaksınız?

         
3-) Behçet KIRDAĞ ile yapılan  son  görüşmenizde projenin protokol imzalama aşamasına geldiği  doğrumudur? Doğru ise protokol neden imzalanmamıştır.

           Konunun muhatapları bu sorulara cevap verir mi bilinmez.Ancak Hınıs Gazetesi bu işin peşini bırakmayacaktır.
            

20 HAZİRAN 2020 TARİHİNDE KONUYA İLİŞKİN HABERİMİZ

Hınıslı İş adamından Hınıslılara Müjde..

Hınıs Gazetesi -Tr Medya canlı yayınlarında gündeme damga vurarak Hınıslıları bir araya getirdi..Tüm Hınıslılar Hınıs için elini taşın altına koymaya başladı.

Hınıs Gazetesi ve Tr Medya haber siteleri gündeme özel canlı yayınlarında bu akşam konuk olarak Hınıslı İş adamı Behçet KIRDAĞ'ı ağırladı.

Muğla'da İnşaat sektörü ve çeşitli iş kollarında faaliyetlerini sürdüren KIRDAĞ İNŞAAT A.Ş yönetim kurulu başkanı Behçet KIRDAĞ canlı yayında  kamu tarafından binanın yapılacağı bir yer tahsis edilmesi halinde Hınıs'ta  Kız Öğrenci Yurdu yaparak kamuya devretmek istediğini belirtti.

Şimdi artık iş Mülkü İdarede...
İvedilikle  değerli hemşehrimiz Behçet KIRDAĞ'ın yapacağı Kız Öğrenci Yurdu için yer tahsisi yapılmalıdır.Hınıs Kaymakamlığı ve Hınıs Belediye Başkanlığı kısa sürede yer tahsisini yapar ise Kız Öğrenci Yurdu inşaatının temeli bu yıl atılabilir.

EDİTÖRÜN GÖRÜŞÜ

Hınıslı hemşehrimiz Behçet KIRDAĞ ahde vefa örneği göstermiştir.
Tebrik,takdir edilmelidir.
Doğduğu yere olan özlemi lafta kalmamıştır..
Varolsun..

Bir Tebrikte Hınıs Gazetesi ve Tr Medya haber sitelerine..Hınıslılar arasında birlik beraberlik ruhunu pekiştirdikleri için..

https://www.hinisgazetesi.com/hinisli-is-adamindan-hinislilara-mujde/380/ 

YORUMLAR

  • 0 Yorum