Reklam
Reklam

Temel Bahadır ÜZER'in Affedilemez Suçu Nedir?

Hınıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Temel Bahadır ÜZER'in görevinden istifa ettirilmesine tepkiler çığ gibi büyüyor.

Temel Bahadır ÜZER'in Affedilemez Suçu Nedir?

Hınıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Temel Bahadır ÜZER'in görevinden istifa ettirilmesine tepkiler çığ gibi büyüyor.

Temel Bahadır ÜZER'in Affedilemez Suçu Nedir?
Editor: admin
28 Kasım 2020 - 08:48

24 Kasım 2020 Tarihinde Memur-Sen Erzurum İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Mustafa KARATAŞ ve beraberindeki ekibin ilçe Milli Eğitim Müdürleri ile pandemi sürecinde alınması gereken önlemler konulu toplantısında  Eğitim Bir-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Mustafa KARATAŞ'ın Hınıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Temel Bahadır ÜZER'in koltuğuna oturması ile kıyamet koptu.Toplantıda çekilen fotoğraf karelerinin basına sızdırılması sonucu yaşanan sürecin sonunda Hınıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Temel Bahadır ÜZER görevinden istifa etti(rildi).

Haber sitesi olarak olayın ilk anından bugüne kadar makamların yıpranmaması adına suskunluğumuzu koruduk.Hınıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Temel Bahadır ÜZER'i istifaya zorlayan yetkililerin almış oldukları kararın yanlış olduğunu anlamalarını bekledik.Ancak Hınıs'ın sevilen ve tam bir devlet adamı profiline sahip eğitim gönüllüsü  İlçe Milli Eğitim Müdürü Temel Bahadır ÜZER'in görevine iade edilmemesi üzerine ilçede oluşan tepkilere daha fazla duyarsız kalamadık.İlçede taraflı tarafsız herkeste Temel Bahadır ÜZER'in görevden el çektirilmesinin yanlış bir karar olduğu kanaati hakim.

Tepkiler çığ gibi..
 
Olayın komplo olduğunu dile getirenlerin yanında,dürüst,çalışkan ve Hınıs kaygısı taşıyan insanların maalesef hazmedilemediğini dile getirenlerin sayısıda oldukça fazla..Göreve geldiği ilk günlerde dünyayı kasıp kavuran pandemi ile sekteye uğrayan eğitimin enkazını temizlemek için gecesini gündüzüne katan, okulda,sokakta,köyde mahallede eğitimin kalitesini yükseltmek için çalışan, böylesine değerli bir yöneticiyi bir komploya kurban etmek akla mantığa sığmayan bir karar olmuştur.

Haber sitesi olarak karar merciinde olan saygıdeğer devlet büyüklerimize sesleniyoruz.

Saygıdeğer Devlet yekililerimiz;Temel Bahadır ÜZER'in görevinden istifa ettirilmesine ilçe halkı isyan ediyor.Kararı yanlış buluyor.Şunu da unutmayınız; Hınıs halkı ilk defa böylesine ortak akıl ile tepkisini dile getiriyor.İlçe halkının ve öğrenci velilerinin bu tepisine kulak veriniz.Temel Bahadır ÜZER,içinde Hınıs kaygısı taşıyan ilçedeki çocukların eğitimine katma değer katacak bir eğitmendir.Dürüst ve çalışkan bir idarecidir.

Konu hakkında olayın tarafları gerekli açıklamaları yapmışlardır.Olay şayet bir komplo değil ise olayın tekrarının  yaşanmaması için gerekli uyarılar ile kapatılabilinirdi..Çünkü Temel Bahadır ÜZER gibi idareciler inanın kolay yetişmiyor.

Yapmayın..!!

Bu tür insanların azimleri kırılmasın.

Hınıs'ın geleceğine dair umutları sürsün.

Gençler bu tür idarecileri kendilerine rol model olarak görmeye devam etsin.

Çocuklarımız okusun..!!


Haber sitesi yönetim kurulu olarak şu notuda düşelim:Temel Bahadır ÜZER'in yönetim kurulumuz ile hiç bir yakınlığı bulunmamaktadır.Sayın müdürümüz ile tek yakınlığımız Hınıs'ın kazanımları için gayret sarf etmektir.


  

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Sinan
    1 yıl önce
    Bizzat benimde okulda müdürlüğümü yapan bu değerli hocamıza yapılanları beni üzmüştür. Şayet diğer sözde eğitimciler gibi değil bu beni çok üzdü