Reklam
Reklam

VALİ MEMİŞ’TEN ÇİFTÇİYE TAM DESTEK

Erzurum Valisi Okay Memiş, "Çiftçilerimize valilik bütçesinden 5 milyon lira gibi bir rakam ayırarak, yem bitkisi tohum desteği sağladık" dedi.

VALİ MEMİŞ’TEN ÇİFTÇİYE TAM DESTEK

Erzurum Valisi Okay Memiş, "Çiftçilerimize valilik bütçesinden 5 milyon lira gibi bir rakam ayırarak, yem bitkisi tohum desteği sağladık" dedi.

VALİ MEMİŞ’TEN ÇİFTÇİYE TAM DESTEK
Editor: admin
21 Mart 2019 - 10:43

Doğu Anadolu Bölgesi'nin tarım ve hayvancılıktaki en önemli şehirlerinden Erzurum'da, valilik tarafından sağlanan 5 milyon liralık yem bitkisi tohum desteği çiftçilere dağıtıldı.
Ilıca-Erzurum kara yolundaki Doğu Anadolu Tarımsal Araştırma Enstitüsü'nde düzenlenen programda, çuvallarla tohum alan çiftçiler büyük mutluluk yaşadı. Erzurum Valisi Okay Memiş, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, daha önce Erzurum'u hayvancılıkta "1 numara" yapmak istediklerini ifade ettiğini hatırlattı.
Erzurumlulara verdikleri sözü tuttuklarını göstermek için bu programı düzenlediklerini ifade eden Vali Memiş, şöyle konuştu:
“Bugün sizlere ve Erzurumlulara verdiğimiz sözü somut olarak tuttuğumuzun göstergesi olarak bu programı düzenledik. Çiftçilerimize valilik bütçesinden yaklaşık 5 milyon lira gibi bir rakam ayırarak yem stoku desteği sağlıyoruz. Bu desteği Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz, KUDAKA, DAP İdaresi ve Büyükşehir Belediyemizle beraber veriyoruz. Bütçe ve kaynak bizden, saymış olduğum paydaşlarımızın da teknik uzmanlıklarından faydalanıyoruz. 20 ilçemizde binlerce çiftçimize bu dağıtımı yapmaya başladık. Yonca, silajlık mısır dediğimiz protein değeri yüksek ve hayvancılığın en önemli girdisi olan yem stokunun desteğiyle 2019-2020 yılları içerisinde Erzurum Valiliği olarak en az 1 milyon büyük baş hayvan varlığını hedefliyoruz. Çok mutluyuz, yaptığımız işlerin sadece lafta kalmayacağını söylemiştim. 
“İmdadımıza Sayın Cumhurbaşkanımız yetişti”
Projeye yönelik planlamaların yapıldığına dikkat çeken Vali Okay Memiş, “İmdadımıza Sayın Cumhurbaşkanımız yetişti, valiliğimize aktarmış olduğu ödenekler sayesinde biz bugün çiftçimize tam da baharın ilk günlerinde, tohumun toprakla buluşacağı sezona yetiştirmiş olduk. Erzurum Valisi olarak bunun mutluluğunu ve heyecanını yaşıyorum. Bu desteğin olumlu sonuçlarını hepiniz göreceksiniz. Biz çiftçimizle gurur duyuyoruz, her zaman çiftçimizin yanındayız. Onlara ağalık paşalık yapmaya değil gerçekten hizmet etmeye geldiğimizi ifade etmiştim. Göreve geleli henüz 4-5 ay oldu ve bugün vermiş olduğum bu sözün ilk ayağını yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum