Reklam
Reklam

Yerel Sanatçılarımız:Ali KARABEY

Hınıs Gazetesi Yerel sanatçılarımızı tanıtmaya devam ediyor.Bugünkü konuğumuz Ali KARABEY..

Yerel Sanatçılarımız:Ali KARABEY

Hınıs Gazetesi Yerel sanatçılarımızı tanıtmaya devam ediyor.Bugünkü konuğumuz Ali KARABEY..

Yerel Sanatçılarımız:Ali KARABEY
Editor: admin
16 Mayıs 2020 - 20:39

Ben Ali Karabey. 20.10.1991'de  Erzurum Hınıs ilçesi Suvaran Köyünde doğdum.1995'te İstanbul’a yerleştik. İlk Okul yıllarımda amcamın isteğiyle bağlama eğitimini almaya başladım. Eğitimlerimin ardından okulun tüm müzik etkinliklerinde yer aldım.
 2017 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sosyoloji Bölümünden mezun oldum.( Lisans ). 2011-2012 Yılları arasında İstanbul TRT Gençlik Korosunu kazandım 3 ay gittikten sonra kurs saati hep sahnelerime denk geldiği için bırakmak zorunda kaldım. Müziğe olan bağlılığımdan dolayı mezun olduğum bölümün üzerine düşmedim Sadece müzik olsun İstedim ve elimden geldiğince eserler üretmeye çalıştım. Allah ömür verdikçe de üretmeye müzik İçerisinde olmaya ve sevenlerime güzel türkülerimizi, halaylarımızı sunmaya devam edeceğim.
Toplam 4 tane klibim var. 2 klibim halay bunlardan birisi Servan Zana İle yaptığımız halay ( Potpori ) diğeri de söz ve müziği bana ait olan Çepki ( Hınıs - Varto). 2 Tanede türkü klibim var. Bunlardan birincisi ilk göz ağrım olan ve sözü şahsıma müziği Aşık Emrah’a ait olan ayrılığı sen istedin ikincisi İse Söz/Müzik Musayip Temuroğluna ait söyle eseridir. Dilimin döndüğünce,elimden geldiğince her yöreye hitap etmeye çalışıyorum ve çalışmaya devam edeceğim. Yaklaşık olarak 22 yıl sonra Erzurum Hınıs'a Konser için geldiğimde çok heyecanmış ve çok gururlanmıştım. Benim için çok güzel bir duyguydu. Hınıslı hemşerilerimin sıcaklığından ve insanlığından her zamanki gibi çok memnun kalmıştım. ALLAH sizleri başımızdan eksik etmesin bir daha görüşme şansımız olur inşallah bunu çok yürekten İstiyorum.. Bu yolda bana destek olan, dinleyen tüm sevenlerime sonsuz teşekkür eder ,Saygılarımı Sunarım
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir