De ki: "Salatım/dini tebliğdeki çabam, Allah’a ortak koşmama ilkem, hayatım ve ölümüm, alemlerin Rabbi/efendisi olan, Allah içindir; O’nun ortağı yoktur ve ben Allah’a hiçbir şeyi ortak koşmamakla emrolundum ve bunu tam bir teslimiyetle uygulayanların ilkide benim.
De ki: "Allah her şeyin Rabbi iken ben,O’ndan başka bir Rab/efendi mi arayayım? Her bir nefs,yalnızca kendisinden sorumlu olacaktır. Ve hiçbir kimse bir başka kimsenin suçunu çekmez. Sonunda dönüşünüz Rabbinizedir. O zaman, ayrılığa düştüğünüz konularla ilgili şeyleri tek tek O, sizin önünüze serecektir.(EN’AM/162-164)
Hakkıyla Kur’an’ı öğrenip hayatına uygulayan biri olmayı Rabbim’den Niyaz Ediyorum.